7/24 Açık
0216 461 94 92 - 0216 328 28 91 - 0216 328 47 46
Dahili Poliklinikler

İç Hastalıkları

Zaman kavramının çok önemli olduğu İç Hastalıkları Bölümünde, erken ve detaylı tanı büyük önem taşımaktadır.

İnsan vücudu birbirinden ayrılamaz bir yapıya ve sisteme sahiptir. Bu sistemdeki organlar arasında çok köklü ve sağlam bir etkileşim vardır. Bu nedenle iç hastalıklar, tıbbi birimler arasında kapsamı en geniş olan uzmanlık alanıdır.

İç hastalıkları ya da dahiliye bölümü, erişkinlerin sağlık sorunlarını çözmek için çalışır. İç hastalıkları uzmanları, yani erişkinlerin doktorları, gençlik çağından başlayıp yaşlılığa uzanan yetişkinlik sürecinde, en basit ve sık görülen sağlık sorunlarından, en karmaşık ve nadir rastlanan sağlık sorunlarına kadar her aşamada tüm erişkinlerin yanındadır.Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi, kendisini hastalıklardan koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir.

Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hipertansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, ateşli hastalıklar, sarılıklar, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıkları gibi çok geniş bir skalayı kapsar.

İç hastalıkları bölümü diğer branşlarla da yakın çalışır. Tanı koymakta güçlük çekilen hastalarda, bir ameliyat öncesi veya sonrasında sorunları olan hastaların tedavisinde pek çok diğer uzmanlık dalına mensup doktorlar tarafından konsültasyon için sıklıkla başvurulan bölümdür. Özellikle zor tanı konulabilecek hastalıkları çözmede, ciddi kronik hastalıkların ve birden fazla hastalığı olan hastaların tedavisi ve izlenmesinde rol oynar. Kronik ve birden fazla hastalığı olan hastaların sağlık hizmetinin koordinatörü de iç hastalıklarıdır.

  • Hipertansiyon
  • Diyabet
  • Enfeksiyon Hastalıkları(Ateşli Hastalıklar)
  • Allerjik Hastalıklar
  • Tiroid Hastalıkları
  • Mide-Barsak Hastalıkları
  • Sarılıklar
  • Romatizmal Hastalıklar

SAĞLIĞA TEKNOLOJİ DOKUNUŞU

Laboratuvar test sonuçlarınızı sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz