7/24 Açık
0216 461 94 92 - 0216 328 28 91 - 0216 328 47 46
BLOG NEW

WHAT’S NEW IN MEDICALPRO

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, aslında kozmetik bir dövme işlemidir. Kaş, göz çizgisi ve dudaklarda yapılan kontür işlemidir. Son yıllarda hatta renklendirilmiş işlemler ile hiç silinmeyen bir makyaj yapılabilmektedir. Modern bir teknoloji ile makyaj gereksinimi duymayacağınız ve aynı zamanda bazı kusurların da kapatıldığı bir uygulamadır.

Genelde pek çok gösteri işi ile uğraşanlar, yoğun çalışanlar tarafından uygulanan bu yöntem ile aynı zamanda kozmetik harcamaları da düşmektedir. 24 saat boyunca akmayan, bozulmayacak şekilde makyajlı olma imkanı sağlanmaktadır.

Kalıcı makyaj, uygulandığında doğal durduğundan ve makyajı tazeleme, yenileme dertleri olmadığından bayanlara bir konfor sağlamaktadır. Makyaj malzemelerine alerjisi olanlar, zamanı kısıtlı olanlar, lens kullananlar, ellerde titreme olanlar, seyrek kaşları olanlar, alt ve üst dudağı çok küçük olanlar, atletler, sporcular, kemoterapi ile kaşlarını kaybedenler, profesyonel olarak sürekli güzel gözükmek zorunda olanlar tarafından ilgi gösterilmektedir. Gereken temizlik kurallarına uyulursa ve kaliteli tek kullanımlık malzemeler ile yapılırsa, hiçbir sorun teşkil etmez, fakat bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır. Bir mikro-steril iğne ile kalıcı renk karışımına batırılarak cilde uygulanmaktadır. Renk, cildin üst tabakasına yerleştirilir. Dövme uygulamaların dakinin aksine, cilt yüzeyinin çok yakınına yapıldığından çok ağrı olmadığı gibi hemen iyileşir. Yaklaşık olarak 2 saat kadar sürer. Ciltte olan kalıcılığı güneşe fazla çıkmamak, solarium almamak, cildin kuru olmaması ile alakalıdır. Güneş gözlüğü ve dudak koruyucu kullanmak, etkisini uzun süre göstermesini sağlayacaktır.

Kalıcı makyaj, kesinlikle işinde uzman bir estetisyen ve dermatolog tarafından yapılmalı, tüm hijyen kurallarına uyulmalıdır. Uygulamayı yapacak olan kişinin el çabukluğu ve profesyonelliği önemlidir. Bu sayede, işlem düzgün uygulanacaktır. Uygulamada tek kullanımlık renk ve iğne olmalıdır. Uzun süre kullanılacağından, uygulayan kişinin resim yeteneği bile önemlidir. Uygulamadaki acıyı hafifletmek amaçlı, belirli jeller ve iğne ile ağrı kesici verilebilmektedir.

admin

Author

Ümran Estetik
Yorumlar
Bir WordPress yorumcusu 6 saat ago
17 Ocak 2017

Merhaba, bu bir yorumdur.
Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Cevapla

Bir cevap yazın

SAĞLIĞA TEKNOLOJİ DOKUNUŞU

Laboratuvar test sonuçlarınızı sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz